Jak poznat kvalitní ručník a vyplatí se do ručníků investovat?

Zajisté máte spoustu zkušeností s různými druhy ručníků od nejrůznějších výrobců, proto je tedy třeba ujasnit si priority při nákupu ručníku a poučit se z předešlých chyb. Určitě jste zažili, že byl ručník po vyprání tvrdý a nepříjemný na dotek, po použití dlouho schnul a mnohdy po uschnutí zadržoval nepříjemný zápach. Dnes se Vám budeme snažit přiblížit, co má vliv na tyto skutečnosti a jak jim lze předcházet.

Výběr ručníku

Výběr ručníků záleží na několika zásadních bodech. Co se týče gramáže ručníků, nevyhledávejte ručníky s extra vysokou gramáží v domnění, že budou hebké, jemné a budou držet tvar a stálost. Gramáž nijak zásadně neovlivňuje tyto faktory a naopak prodlužuje dobu sušení ručníků a při nesprávném praní ručníku může způsobit změnu struktury ručníku. Při výběru je třeba v první řadě zvážit účel, pro který bude ručník používán. Je totiž velký rozdíl v péči o různé druhy ručníků a to podle zpracování i materiálů. Pokud hledáte například ručník do dílny nebo pro účely, kde se předpokládá jeho výraznější znečištění doporučujeme volit klasický ručník ze 100% bavlny, který lze prát na 60 stupňů Celsia a díky vyšší teplotě dosáhnete očekávaného výsledku. Klasické bavlněné ručníky tedy skvěle poslouží jako účelový výrobek, kde není prioritou udržení hebkosti ručníku a zachování barevné stálosti. Pokud však hledáte kvalitní hebký ručník, který Vám poskytne maximální možnou péči, doporučujeme ručníky s bambusovým vláknem. Tyto ručníky obsahují 70% bambusového vlákna a 30% bavlny a vyznačují se především svou hebkostí, nadýchaností a nádechem luxusního vzhledu. Ručníky z bambusu doporučujeme prát na 40 stupňů Celsia a to hlavně proto, aby nedocházelo k poškození a lámání bambusových vláken. Bambusové ručníky také výrazně rychleji schnou oproti klasickým ručníkům.

Investice do kvalitního ručníku

Jak vybrat kvalitní ručníkInvestice do kvalitních ručníků naštěstí není nijak markantní a její návratnost je opravdu zaručená. Ručníky jsou zboží, na kterém lze již po několikátem vyprání odhalit opravdová kvalita nebo naopak špatné zpracování. Nebojte se tedy připlatit za kvalitní ručník, který Vám při šetrném zacházení a praní na doporučenou teplotu uchová svůj tvar a stálost i několik let.