Praní, žehlení a sušení ručníků

Při praní ručníků je velmi důležité dodržovat doporučenou teplotu a to především u bambusových ručníků, které by vyšší teplota mohla poškodit. Všeobecně doporučujeme volit při praní nižší teplotu, konkrétně u ručníků je to 40 stupňů Celsia. Tato teplota vystačí za předpokladu, že není ručník vyrazněji znečištěný.

Důležitá je taky volba pracího prostředku, proto doporučujeme na této položce rozhodně nešetřit a pořídit si kvalitní prací prostředek, který splní svůj účel a nepoškodí Vaše ručníky. Pokud váháte mezi tekutým pracím prostředkem nebo pracím práškem, můžeme ze zkušeností říct, že tekutý prací prostředek je více praktický a jeho použitím předejdete obavám ze skvrn, které může na prádle zanechávat prací prášek. U ručníků s bambusovým vláknem nedoporučujeme používat aviváž, aby nedocházelo ke ztrátě vynikající savosti.

Všechny ručníky a osušky také doporučujeme sušit v sušičce, která urychlí tento proces a předejdete nežádoucímu zápachu, který vzniká při dlouhém sušení především bavlněných ručníků s vyšší gramáží.

Symboly pro praní a údržbu ručníků a osušek

U ručníků a osušek se můžete běžně setkat s těmito symboly pro praní a údržbu:

praní max na 40°C
praní max na 40°C
praní max na 60°C
praní max na 60°C
žehlení do 150°C
žehlení do 150°C
nečistit chemicky
nečistit chemicky
nebělit
nebělit
nižší teplota v bubnové sušičce
nižší teplota v bubnové sušičce
normální teplota v bubnové sušičce
normální teplota v bubnové sušičce