Jak prát ručníky?

Při praní ručníků je velmi důležité dodržovat doporučenou teplotu a to především u bambusových ručníků, které by vyšší teplota mohla poškodit. Všeobecně doporučujeme volit při praní nižší teplotu, konkrétně u ručníků je to 40 stupňů Celsia. Tato teplota vystačí za předpokladu, že není ručník výrazněji znečištěný.

Jak prát ručníky?Důležitá je taky volba pracího prostředku, proto doporučujeme na této položce rozhodně nešetřit a pořídit si kvalitní prací prostředek, který splní svůj účel a nepoškodí Vaše kvalitní ručníky. Pokud váháte mezi tekutým pracím prostředkem nebo pracím práškem, můžeme ze zkušeností říct, že tekutý prací prostředek je více praktický a jeho použitím předejdete obavám ze skvrn, které může na prádle zanechávat prací prášek. U ručníků s bambusovým vláknem nedoporučujeme používat aviváž, aby nedocházelo ke ztrátě vynikající savosti.

Všechny ručníky a osušky také doporučujeme sušit v sušičce, která urychlí tento proces a předejdete nežádoucímu zápachu, který vzniká při dlouhém sušení především bavlněných ručníků s vyšší gramáží.

Symboly pro praní a údržbu ručníků a osušek

U ručníků a osušek se můžete běžně setkat s těmito symboly pro praní a údržbu:

praní max na 40°C
praní max na 40°C
praní max na 60°C
praní max na 60°C
žehlení do 150°C
žehlení do 150°C
nečistit chemicky
nečistit chemicky
nebělit
nebělit
nižší teplota v bubnové sušičce
nižší teplota v bubnové sušičce
normální teplota v bubnové sušičce
normální teplota v bubnové sušičce