Froté ručníky

Pokud vyhledáváte opravdu léty ověřenou klasiku, tak je kategorie froté ručníků určená právě Vám. Ručníky v úpravě froté jsou již několik let nezbytnou součástí stálé nabídky všech prodejců bytového textilu.

Froté je speciální úprava tzv. "smyčková tkanina", která zaručuje vyšší hebkost, jemnost a savost ručníků. Jedná se tedy o hebčí verzi klasického ručníku ze 100% bavlny.

Dostupné druhy froté ručníků

Bordura froté ručníku

Ručníky ve variantě froté naleznete v mnoha různých provedeních, barvách, velikostech, ale také v odlišné kvalitě. Nejčastěji se na trhu vyskytují ručníky s jednoduchým zdobením, jako jsou například pásky umístěné na stranách ručníku nebo několik úzkých pásků umístěných na ploše celého ručníku.

Výjimkou však nejsou ani ozdobné bordury umístěné na kratší straně ručníku. Nejčastěji se setkáváme s bordurami, které mají motivy zvířat, květin a dalších přírodních prvků.

Jak vybrat kvalitní froté ručník a jak o něj pečovat

Při výběru froté ručníku či osušky je třeba posuzovat nejen vzhled, ale také funkčnost. Pokud chcete ručník jako doplněk koupelny s předpokladem, že jeho používání nebude mít vysokou frekvenci, tak můžete s klidným svědomím vybírat i ručníky s výraznou bordurou.

Pokud však víte, že budete ručník často prát a denně využívat, doporučujeme volit decentnější variantu. Bordura na ručníku je velmi náchylná na praní, proto doporučujeme prát tyto ručníky pouze na 40 stupňů Celsia a po vyprání ručník v ruce zlehka natáhnout. V případě, že máte možnost ručníky sušit v šušičce, tak jim to také výrazně prospěje a uchová lépe jejich vlastnosti.

Galerie froté ručníků a osušek