Bambusové ručníky

Ručníky s přidaným bambusovým vláknem se velmi rychle staly hojně vyhledávaným a žádaným zbožím na českém trhu. Můžete je zakoupit v různých obchodních sítích a internetových obchodech v různých velikostech, barevných provedení a také v rozlišné kvalitě. Není stanovena žádná norma pro výrobu bambusových ručníků, proto je třeba sledovat především složení ručníků a podíl obsaženého bambusového vlákna.

V čem je ručník s bambusovým vláknem tak jedinečný?

Tento druh ručníků vyniká hned několika zásadními faktory, které vytváří bambusovým ručníkům vysokou přidanou hodnotu. V první řadě je to jemnost a dlouhotrvající hebkost, kterou ocení opravdu každý. Dále je to také vysoká savost a výrazně rychlejší doba schnutí.

Potřebují tyto ručníky nějakou speciální péči?

Bambusové ručníky mají několik zásadních doporučení, které je potřeba dodržovat pro zachování jejich vysoké savosti, hebkosti a nadýchanosti. V první řadě je třeba dbát na teplotu při praní ručníků, která by neměla překročit 40 stupňů Celsia a to z důvodu, aby nedocházelo k lámání bambusových vláken. Dále se také doporučuje upřednostňovat tekuté prací prostředky před práškovými a také sušení ručníku v sušičce napomáhá prodloužení jeho životnosti.

Na co si dát při výběru pozor?

Nejdůležitější je po prodejci vyžadovat složení materiálů, z kterých je ručník vyrobený. Mnoho obchodníků totiž nabízí ručníky s názvem "bambusový" a přitom neobsahují z daleka ani 50% podíl bambusových vláken. Známka opravdové kvality je použití nejméně 70% bambusového vlákna, které se doplní o kvalitní 100% bavlnu.