Dětské ručníky a osušky

Dětská pokožka je velmi citlivá a náročná na péči, proto je třeba vybírat kvalitní ručníky a osušky pro děti, které jim nabídnou maximální komfort. Při výběru je třeba dbát především na strukturu ručníku a jeho složení. Ručník pro děti by si měl dlouhodobě zachovávat svou stálost hebkost a nadýchanost, aby zbytečně nedráždil velmi náchylnou dětskou pokožku. Proto je důležitý jak samotný výběr ručníku, tak poté jeho správné skladování, praní, žehlení a sušení.

Pro miminka a batolata doporučujeme především hebké ručníky a osušky ze 100% bavlny - froté o gramáži alespoň 450 g/m2, které bývají často ozdobeny našitým dětským motivem.

Pro děti předškolního a školního věku či jako malý ručník do koupelny doporučujeme ručník s bambusovým vláknem nebo froté ručník z 100% dlouhovlákné česané bavlny také o gramáži alespoň 450g/m2, avšak už bez dětského motivu. Tyto varianty zajistí nejen dětské pokožce maximální možnou péči.

Druhy dětských ručníků a osušek a jejich rozměry

Při nákupu dětských (malých) ručníků se můžete nejčastěji setkat s rozměry 30x50 cm. Tyto ručníky bývají často ozdobeny našitou barevnou výšivkou s dětským motivem. Velmi oblíbené jsou ale také dětské osušky s kapucí, která zabraňuje prochladnutí hlavičky miminka. Tento typ dětské osušky bývá nejčastěji o rozměrech 75x75 cm. Opět i tento typ ručníků bývá mnohdy opatřen dětskou výšivkou. Mnoho obchodů však nabízí i dětské osušky bez kapuce, ty bývají nejčastěji o rozměrech 100x100 cm.