Jaké jsou materiály ručníků?

Nevyznáte se ve všech materiálech ručníků, které jsou na trhu? Existuje jich skutečně velká řada. Možná by se zdálo, že se materiály mezi sebou v zásadě neliší. Několik detailů je však mezi sebou přece jen děl

Froté ručníky a osušky

RučníkyFroté vzniká takzvanou “smyčkovou tkaninou” zaručující jemnost, savost a hebkost. Jsou vyrobeny ze 100% bavlny, mohou se proto prát na vyšší teploty (až 60 °C). Froté ručníky jsou pro svou oblibu hojně zastoupené u většiny výrobců.

Froté ručníky a osušky Exclusiv

Luxusní série ručníků z mikro bavlny. Ručníky a osušky Exklusiv z této exkluzivní kolekce mají gramáž 580 g/m2. Ručníky jsou atraktivní svou vysokou savostí, příjemnou měkkostí a antibakteriální úpravou. Elegantní design je podpořen decentními stylovými barvami.

Bambusové ručníky a osušky

Bambus velmi dobře saje a rychle schne, je jemný a také hebký. Gramáž materiálu bývá i přes 500 g/m2. Bambus je specifický svými vynikajícími antibakteriálními vlastnostmi. Kvalitní bambusový ručník nebo osuška vydrží dlouhá léta.

Pracovní ručníky

Tyto druhy ručníků bývají vyrobeny z velmi odolného materiálu a s takovým zbarvením, aby znečištění nebylo rychle vidět. Pracovní ručníky je nutné prát často a intenzivně, protože se využívají v garážích a dílnách, jsou proto často znečištěné. Jejich gramáž bývá o něco nižší, okolo 200 g/m2, jsou tenčí a menší, než běžné ručníky a osušky.

Hotelové ručníky

Na jednu stranu jde o ručníky, které musí působit příjemně a měkce, aby se každý návštěvník cítil jako v bavlnce. Na druhou stranu se jedná o ručníky s vysokou zátěží. Hotelové ručníky se perou po každém jednom návštěvníkovi, někdy na vyžádání častěji. Hotelové ručníky tedy přináší rovnováhu mezi vysokým komfortem a hygienickým standardem.

Plážové osušky

Plážová osuška má poměrně specifickou funkcí. Jednak slouží jako podložka na povalování na pláži nebo zahradě, jednak se do ní lehce sušíme poté, co vylezeme z bazénu nebo jezera. Tyto osušky bývají odlišné svými velkými rozměry a také často vzorováním, které má předejít znehodnocení látky znečištěním v terénu.

Dětské ručníky

Dětské ručníkyDětské ručníky a osušky bývají jemné, šetrné, mají veselý potisk a slouží třeba i ve školkách a podobných zařízeních. Jako všechno v dětském světě je pěkný ručník jednou z věcí, kterou si děti ve školkách srovnávají, stejně jako je tomu u hraček nebo hezkého pyžama. Dětské ručníky dále dělíme podle věku dítěte. Malým dětem a batolatům pořizujeme větší a měkčí osušky, do kterých je balíme celé. Bývají často čtvercové, s kapucí, kterou jim nasadíme na hlavičku. Pro starší děti budeme vybírat už standardní ručníky na ruce a větší osušky na celé tělo. Tady se hodí sáhnout po bambusu, který je antibakteriální, měkký a dobře se udržuje.