Rozměry ručníků

Nejširší zastoupení mají tři velikosti ručníků a osušek, které můžete zakoupit v nejrůznější kvalitě, široké škále barev a mnoha různých materiálech. Na trhu se však také můžete setkat s několika typy ručníků a osušek, které jsou určeny pro speciální učely, jako například ručníky pro sportovce nebo plážové osušky a které můžou mít odlišnou velikosti od běžně prodávaných ručníků a osušek.

Dětský ručník - 30x50 cm

Jedná se o malý ručník vhodný především pro děti do školky nebo školy. Mimo to je vhodný také do koupelen s malým umyvadlem k utření rukou, kde není příliš velká frekvence používání. Více o tomto rozměru ručníků se dočtete v sekci Dětské ručníky.

Ručník - 50x100 cm (50x90 cm)

Jde o nejrozšířenější rozměr ručníku, který je vhodný ke každodennímu využití do koupelny nebo k umyvadlu na WC. Dále se v této velikosti vyrábí také pracovní ručníky k umyvadlům do dílny nebo prostor výrobny.

Osuška - 70x140 cm

Klasická velikost pro koupelnovou osušku, která najde zajisté místo v každé domácnosti. Dále také skvěle poslouží při návštěvě wellness centra nebo sauny. Pokud máte rádi komfort i při utírání, osuška je pro Vás správnou volbou.